Leden 2011


Seznámení Bertíka s Čikitkou

10. ledna 2011 v 9:11 | Lipetka |  domácí zvěř
Včera jsme se snažili seznámit Bertíka s Čikitkou. Přiznávám, moc se nám to nezdařilo. Oba sice byli zvědaví, ale to bylo tak vše. Když se náhodou přiblížila blíže Čikitka, tak ještě navíc od něj dostala facana, ale jinak se stejně hezky zabavili. :-)
IMG_7665
IMG_7664
IMG_7658
IMG_7657

Foto nového zvířectva

9. ledna 2011 v 23:09 | Lipetka |  domácí zvěř
Byly tady dotazy, jak vypadá naše rozrostlé zvířectvo :-) Tak tady to máte :-)
IMG_7635
Toto je náš tříměsíční drobeček. Včera byli na očkování. Je to sice macek, ale ječel jako kdyby mu řezali nohu. To jeho drobnější sestřička, jen kníkla, ale on je skvělý dramatický herec :-D
IMG_7637
Jeho malá a heboučká sestřička :-)
IMG_7640

A uražené stávkujíci staré osazenstvo.


Kuřecí pomazánka

4. ledna 2011 v 12:00 | Lipetka |  Mňamky domácí produkce
V posledních dnech jsem si zamilovala úžasný vynález. Kuřecí pomazánku. Je to jednoduché, člověk rovnou uvaří polévku k obědu a pak může ještě další dva dny živit malou armádu kuřecí pomazánkou.

2-3 kila kuřecího na polévku
1 větší cibule
2 stroužky česneku
1/4 másla
podle chuti: pepř, sůl, hořčice

Kuřecí jsem uvařila klasicky na polévku i s mrkvičkou, cibulí, česnekem, libečkem,petrželí....
Maso jsem obrala a vyšlehala s česnekem a máslem,  dochutila cca lžící hořčice, pepřem, solí. Jo a přihodila jsem jednu střední nakládanou okurku...
TIP:
Lepší je cibulku nakrájet nadrobno a vmíchat po vyšlehaní, pak tam tak krásně chrupká :-)
Kdo je masový, určitě si dobře pošmákne.
kuřecí pomazánka

Pojěžíškovský dvojdárek :-)

2. ledna 2011 v 23:36 | Lipetka |  Bludy Obludy
Tak jsme se zase rozrostli.
Mojí babičce před Vánoci umřela kočička a druhá se ztratila, možná také umřela stářím, byla delší dobu nemocná a tak to asi už nezvládla. Prostě si odešla.
Babička je celý život zvyklá na kočičky a tak měla smutné Vánoce. Blíží se její narozeniny, tudíž jsme jí vymysleli dárek :-)
A protože nám zůstala taky jen jedna kočička, protože naše vítací kočička se rozloučila, tak se přivezly dárečk hned dva :-)
Sourozenci kříženců mainských mývalích koťátek. Nechali jsme si kocourka a babičce dali semišovou šedivou kočičku. Bydli vlastně hned vedle sebe, tak se budou moci navštěvovat. Babička při pohledu na svůj předčasný dáreček uronila i slzičku, tak bude mít o zábavu postaráno.
Kocourek okamžitě adoptoval naši domácnost a prolítal celý byt a už se prostě cítí náš. Kočička je taková zakřiknutější, ale už je pánem svého domu, tak jsem zvědavá jak se budou další dny aklimatizovat.