Prosinec 2010

Šťastný nový rok 2011

31. prosince 2010 v 10:22 | Lipetka |  Bludy Obludy
1

Přeji Vám všem, přátelé, virtuální i ti opravdoví, dobré dušičky a lidé dobré vůle, aby se Vám všem dařilo co nejlépe, aby Vás nemoci netrápily, zlí lidé a lidská hloupost nevstupovaly do cesty... Přeji Vám záplavy štěstí a lásky a co nejméně starostí.
2
3

Víte o týraném zvířeti?

30. prosince 2010 v 14:15 | Lipetka |  Bludy Obludy
Víte o týraném zvířeti nebo máte jen podezření? Nenechávejte si to pro sebe.
V minulých dnech jsem měla možnost  vyzkoušet tento formulář. Kde máte možnost zaznačit kromě vaší místní veterinární správy také různé organizace, média i policii.
Večer jsem tuto žádost vyplnil a druhý den odpoledne jsem měla oficiální vyjádření krajské zprávy o tom, že okamžitě na místě provedla šetření. Bohužel zatím nevím s jakým výsledkem, ale snad se ho dovím.
Jak jednoduché a zřejmě i efektivní.
Pokud nabydete nějaké nové zkušenosti, dejte vědět

Pomóc, ježci zlobí.

14. prosince 2010 v 20:39 | Lipetka |  domácí zvěř
Milé děti, tak jsem zjistila, že Vám to dělají ježci naschvál. Pokaždé když přijedu, tak prostě chrní a to mamka tvrdí, že furt kdesi lazí a zlobí (možná si i mamka vymýšlí )
Kuba váží 70dkg a Matýsek už 530dkg.
dnes bylo obří hledání. Kuba, ač na něj už asi pomalu leze zimní spánek, se posledních pár dnů rozhodl, že mu společná bedýnka nestačí a ustlal si vedle botníku na hadře, která tam je na utírání ťápot po psech i lidech.
Jenže ráno nebyl ani ve svém novém příbytku, nastalo velké hledání a ježek nikde. Prozradila ho kočka hlídačka, která běhala po schodech nahoru a dolů a vypadala jaksi zmateně. Ježek si prostě vylezl do podkroví a usnul si v šikminách v rožku za bojlerem. Už jste zkoušeli vytahovat ježka z miniprostorů?
Docela nás to zděsilo, holt si prostě Kuba neposeda našel další level. Hodinu po tom co byl uloven, už šupital zase schůdek po schůdku nahoru. Budeme muset vymyslet nouzové řešení, protože schody nemají kraj a ježek by se mohl zřítit opravdu z velkých výšek. Takže ježci pošupajdí do vyšší bedny a asi do sklepa. Holt si už budou muset poradit sami.
Jinak, když jsem včera přijížděla k rodičům, stál tatík uprostřed pole a přehazoval sníh lopatou. Schvíli jsem na něj čučela jak na zjevení, jestli neví co roupama, ale za chvíli mi to vysvětlil.
Náš drahý Briteček miluje všechno co se hází a lítá a sníh o to víc a otec mu chtěl udělat prostě radost a u baráku už nebylo co odhazovat  Tak si tam tak lopatoval a Brit byl šílený radostí a skákal do toho létajícího sněhu. Boňa se zase ukázala jak  pravá ženská, vřeštěla vedle nich jako hysterka, protože tato zábava není úplně pro ni, ale žárlila, že se svět netočí kolem ní :-)
Jinak musim přiznat, že Briteček byl nejlepší kauf našeho života (ano byl zdarma a o to víc nás stál při prvotním léčení) Teď po půl roce pilného vykrmování je z něj nádherný, dobře stavěný pes. Srst se mu leskne, očíčka září. Když běží, vypadá jako klusající koníček. Je prostě úžasný

Ježčí foto

9. prosince 2010 v 19:25 | Lipetka |  domácí zvěř
Tak milé děti, dnes jsem zodpovědně zajela pro foťák, že budu fotit ježky. A bohužel, máte smůlu, jak jsou ježci hyperaktivní a lozí kolikrát už odpoledne, tak dneska chrupkali až do večera. Takže foto jen jedno :-)
Ježouři

Ježčí zprávy VII.

8. prosince 2010 v 21:22 | Lipetka |  domácí zvěř
Právě mi přišla smska. Chvíli jsem nechápala o koho jde, ale pak mi to docvaklo.
"Matysek uz vazi 50 a hyperaktivni Kuba ma 65 deka."
Ano, naši ježci už mají jméno. Málem jsem se umlátila smíchy
Volala jsem hned nazpátek a mamka mi řekla, že Kuba jí fakt se..., protože už lozí do výšky 50 cm (to skáče jak klokan, nebo co?) a jinak ježky potkává průběžně všude :-D
Asi budu muset zajet na kontrolu

Ježčí zprávy VI aneb chodíme na nočník

7. prosince 2010 v 22:41 | Lipetka |  domácí zvěř
Tak jsem dneska letecky při návštěvě u rodičů překontrolovala ježky. Jejich láska se jim nějak asi zvrtla. Větší a vpodstatě přistěhovalec vystrnadil menšího bobka z krabice. Bude se jim muset udělat větší výběh, kde budou mít každý svoji ložnici. Drobek poklimbával vedle misek na světle a evidentně se mu to moc nelíbilo.
Když přišla mamka z práce chvíli po mě, málem zašlápla jednoho ježka na záchodě. Vyrazil si na výlet a vzhledem k tomu, že na záchodě, mají záchod i kočky (teď už kočka) ježek asi odkoukal jejich manýry a holt si prostě šel odskočit na kočičí záchůdek. Všichni jsme z toho byli vyjevení, ale má to jen samé výhody :-)
Vím, že slibuju fotky, ale vždycky když tam přijedu, tak neplánovaně a nemám u sebe foťák, ale pořád na to myslím.

Vítací kočička se už rozloučila.

6. prosince 2010 v 14:26 | Lipetka
Pro ty, kteřé vědí......

Vánoční výzdoba: 1. várka

6. prosince 2010 v 8:54 | Lipetka |  tvoření :-)
I když jsem letos tvrdila, že žádné věnce nebudou a že nemám čas, zase se to zvrhává v klasiku. Ale jednu věc musím říct, zpětně zjišťuju, že vlastně ještě nemám ani jeden věnec a slovo dodržuju :-D

1
2 svíčky
na hřbitov
košík od jahod
starý květináček

Ježčí zprávy V.

5. prosince 2010 v 16:41 | Lipetka |  domácí zvěř
Tak milé děti. Jsem si docela myslela, že s ježky je docela nuda. Ježek číslo dva je u nás pár hodin a už si to sám řídí. Jeho přechodný podnájem ala krabice s hadrem se mu nelíbil(nevím tedy co čekal, když přišel nečekán) a zřejmě k ránu, si přelezl do přepravky k ježkovi číslo jedna, uvrtal se vedle něj do krabice, přitulil se k němu a oba svorně usnuli a spí až dodnes. Nechápu, na co máme tu přepravku. Vpodstatě má sloužit jako vymezený prostor pro ježka, ale ježci si vycházejí a vcházejí, jak se jim zachce. Včera jsem se s ježkem číslo jedna potkala v koupelně. Je to vrchol, už jako paní skoro domácí, abych Já čekala na kopelnu, než se uvolní. Takže přepravka slouží jako domeček s předzahrádkou a ježci holt chodí na průzkumy širokého okolí. Fota snad brzy nějaká pořídím.
Teď trochu smutnější zpráva. S naší kočičkou Jessikou se zřejmě brzy rozloučíme. Asi před měsícem onemocněla a nalilo se jí bříško tekutinou. Tekutina jí i zalila okolí srdíčka a to musí mnohem více pracovat a proto se kočičák hned unaví.  Náš pan doktor jí nasadil antibiotika a diuretika. Ani on sám nedoufal, že se kočička natolik zlepší a přežije více než pár dní. Selhávají ji totiž po nějaké infekci ledviny. Léky sice pomáhaly skoro měsíc, ale kočička zřejmě svůj boj vzdává a zůstává apatická. Vždycky byla obří macek, ale teď je veliká jako odrostlejší koťátko. Tak uvidíme, ale je to otázka v tom nejlepším, pár dní.
Jessie je totiž strašlivě zvláštní kočka, je to opravdový flegmoš. Ale její úžasnou vlastností je, že je to kočka vítací. U branky je vždycky první a zdraví příchozí mňauknutím. Vůbec jí nevadí, že psi jí skáčou málem po hlavě, občas jí odstrčí, ona prostě přijde každého uvítat a motá se stejně jako ti naši černoši, kteří jsou ovšem o hodně větší pod nohama. Nevím jestli se to naučila od nich, nebo je to jen milé gesto, ale je to opravdu moc hezké. Teď uý bohužel nemá sílu vítat, ale snad ještě chviličku s námi zůstane.
Jessie
To je Jessie, strašlivě stará fotka. Hrdinka se postavila vysávání čelem :-D

Ježčí zprávy IV, množíme se geometrickou řadou

5. prosince 2010 v 0:48 | Lipetka |  domácí zvěř
Tak dneska moje maminka slavila narozeniny. Uprostřed oslav volá můj strejda na mobil, jestli prý nam neutekl ježek. Ono, kdyby ježek opravdu chtěl, tak se klidně ven dostane. U nás do hlavních místností i v hlavních dveří fungují lítačky pro kočky. Takže ježek by určitě přišel rychle, jak na to. Nevím, proč si všichni myslí, že všechna zvířata, která nemají poblíž svého majitele, jsou naše. Při kontrole jsme zjistili, že náš ježek nechybí a bylo by holé šílenství, vůbec vystrčit čumák ven, bylo -17 stupňů. 
Vzhledem k tomu, že strejda bydlí hned vedle, donesl nebohého ježka k nám domů.
Ano, chápete zprávně, už máme ježky dva!!!! Ježek prý pochodoval kolem branky a samozřejmě by velice brzy umrznul.
Tááákže, ježek byl zvážen, má 510g, i když teda vypadá na víc a byl prozatimně ubytován v krabici vedle ježoura číslo jedna. Nabaštil se a chrupká zatím pod hadrem, než se mu zítra nachystá slušnější bydlení, holt jsme tuto návštěvu opravdu nečekali.
Ježek číslo 1 co je u nás cca 10 dní , přibral už z 410g na 450, což je dobře. To totiž vypadá, že to jeho chrchlání nebude asi vížnějšího charakteru. Toď vše :-)