Listopad 2010

Ježčí zprávy I.

29. listopadu 2010 v 20:31 | Lipetka |  domácí zvěř
Jak už asi všichni víte, máme doma ježka. Teda spíše ježčí miminko. Naše nové miminko zatím jen žere, sere a chrápe a to v pravidelných několikahodinových intervalech. Přibral za 3 dny 10g. Postříkali jsme jej sprejem proti blechám, ani mu to moc nevadilo zrovna přežvykoval svojí asi osmou sváču. Jedinou tmavou skvrnkou ježčího pobytu u nás je, že ježek je pořádně nachlazený a chrchlá jak starý chlap. Holt ten den už padal i první sníh, když jsme jej ubytovávali u nás a několik nocí předtím už byla docela slušná zima. Tak se miminko ptostě podchladil.
Z  důvodu nutného častého přísunu žrádla a udržení čistoty z toho plynoucí, nebydlí ježek, jak bylo plánováno ve sklepě, ale na chodbě.
Otázka pro bylinkofily: Jak se léčí ježčí kašel?
Mě napadl lehký lehký lipový čajíček. Má někdo lepší nápad?
Foto bude kdoví kdy, protože není času, ale myslím na to.

Mame doma ježka

25. listopadu 2010 v 13:39 | Lipetka |  domácí zvěř
Tak jsem se právě vrátila od rodičů a tatík našel u psí misky žmoulat veliké granule, malinkého ježečka (bylo těsně po poledni, musel mít fakt velký hlad) Tak jsme milého ježečka prozatimně nastěhovali do přepravky. Předtím ještě zvážili, měl 400g, ale přijde mi nějaký divný, snad je jen prochladlý  a není nemocný. Dostal kočičí konzervu a granule pro kočky na klidné bříško
Drahá polovička sice včera prohodil něco o tom, že se obává doby, kdy nebudeme mít kde spát, protože koťátka mňoukají, štěňátka smutně koukají a kytky stojí u popelnic, ale o ježcích nikde řeč nebyla a ještě ke všemu , ježek bydlí u rodičů Takže je vlastně vše v pořádku.

A je ze mě popelář

24. listopadu 2010 v 20:40 | Lipetka |  Bludy Obludy
Pravě teď když jsem se vracela z práce a otáčela jsem se u popelnic, zahlídla jsem tam něco (a tajně doufala, že je to něco jiného) vklidu jsem zaparkovala o kus dál, zašla si koupit cigára vedle do hospody a doufala, když už to tam teda je, že to zmizí.
Připlížila jsem se pod rouškou tmy, protáhla se okolo popelnic a nakoukla za ně. Ano, zrak mě nešálil.
Byly tam a bylo jich bohužel několik.
Šáhla jsem po té největší a ještě jednom kousku a mizela co nejrychleji, co to šlo.
Dotáhla jsem to domů a kochala se a škube mi rukama, abych tam nevběhla znova. Minimálně dva použitelní drobečci tam ještě mrznou a padá na ně sníh.
Ano, já už zachraňuju i květiny.....
1
2
Byl tam i tenhle úžasný obal.
No nic, budu chvíli doufat, že si někdo ještě vybere a pak musím zajít s košem.....

PS: Doufám, že to nečte můj chlap, nebo ho trefí šlak, ještě než přijede domů. No nic, budu tvrdit, že je to náš výnoční stromeček. Snad nám venku moc nenachladl.

Štěňátko u nás na návštěvě

22. listopadu 2010 v 22:13 | Lipetka |  domácí zvěř
Byly tady dotazy, jak dopadlo naše hlídání štěňátka. Relativně dobře. Náš malý byteček nám přišel ještě menší, zvlášť, při ještě úplně nedokončené rekonstrukci. Drobeček byl relativně hodný a Čikitka měla zase o zábavu postaráno. Dopadlo to tak nějak takhle....
PS: Pro rýpaly, nic nesežraly a ani nic společně nevyvedly(ani ten kartón)
IMG_7303
IMG_7302
IMG_7297

IMG_7259
No a na zbytek foteček, i z procházky s našimi čtyřnohými a štěňátkem, můžete kouknout v galerii ZDE

Vyhazov bez pardonu

10. listopadu 2010 v 19:05 | Lipetka |  Bludy Obludy
Tak vám mí milí přátelé musím říci, že mě vyhodili z autorského klubu.
Musím říct, že mě to zaskočilo, nijak zvlášť ani nemrzelo (když vládl krut svou myší krutou, bylo by mi to líto, ale teď se s ním dějou divné věci a nějak se s ním přestávám stotožňovat), ale hlásit se to musí:-)
Potřebovala jsem si alespoń postěžovat.

Kdyby jste se ptali, co se se mnou děje a kde se skrývám, tak se to nějak všechno nahrnulo a kromě větší hromady práce, jsme se za poklusu pokusili zrekonstruovat.  Nutno říci, že už relativně úspěšně, ale nikdo nechce vybalit věci z krabic a už nám ani nescházejí :-)

Čikitka byla 3 týdny na prázninách u kamarádky a našla si tam další kamarádku, asi 25 kilové štěňátečko Bandoga. Holky si spolu krásně hrály přes klec (i když byla otevřená)  a neustále se navzájem provokovaly. V noci dělaly takový rachot, že paní majitelová jim slibovala pracovní tábor na Uralu.
Jednu noc, dokonce společně, rukou nerozdílnou rozebraly kartón, který měla Čikitka na kleci na jedné straně jako stěnu. Obě si ho natahaly do pelechu (každá do svého), aby na to jejich řádění panička nepřišla. Panička na to přišla až když se divila, proč se štěňátko nevleze do své domácí boudy...
Po převozu Čikitky z prázdnin, s ní nebyla dva dny řeč a rozhodně vypadala ustaraně. Nutno přiznat, že štěňátko, 2 dny vylo, jak Viktorka na splavu.
Ale holky čtyřnohé ještě neví,že v sobotu se zase uvidí, protože panička štěňátka jede na celý den na výlet .... no a pro změnu budem hlídat zase my :-)
2