Červen 2010

Bonnie a Brit zase na výletě

28. června 2010 v 22:46 | Lipetka |  domácí zvěř
Pokud se ptáte, jak se má náš nový rodinný přírustek Brit o kterém jsem vám psala v jednom ze starších článků,
tak vám mohu odpovědět jednoduše: dobře. Je to sice divočák a šťastné to psisko, ale miláček rodiny. Nechali jsme ho řádně přeočkovat, protože několik let nebyl očkován, opravit zuby, které mu několik let hnisaly a zkrz kost  a mu prohnisaly až v mokvavou ránu, kterou měl pod okem. Několik týdnů bral antibiotika, rána se zacelila a snad i při tak velkém rozšíření se už nemoc nevrátí. Srst dostává lesklý a zdravější nádech a zdá se mi, že už trošku přibírá i na váze. Brit byl totiž děsivě hubený i když to přes jeho hustou srst nebylo moc vidět a tím, že se začal hodně pohybovat nejen na zahradě, ale i s náma venku, začal ještě více hubnout i když žere jak tank. Asi už nemá ho smysl moc vychovávat, je to už přece jenom starší pán a  protože venku prostě na vodítku tahá a těší se na každou chvílku co může běhat ...a bez něj se děsíme, co ho kde zaujme (třeba srnky si zamiloval), ale snažíme se alespoń trochu pracovat na tom, aby nám nezmizel v dáli při sebemenším podnětu.
Miluje všechny, všechno a i s Bonnie už bez sebe neudělají ani krok. Tím, že s námi jezdí na výlety, už ví, že se na ně většinou jezdí autem ( po děsivém strachu z auta ani památky) a tak musím zase já pro změnu bránit auto vlastním tělem, protože pokaždé, když přijedu na návštěvu a uvidí mé vozítko, začne se cpát automaticky dovnitř, protože ta věc přece jezdí na výlety:-)
Tentokrát jsme je vzali na pískovnu a k řece, to bylo radostí a mě čeká ještě jedna radost..... udělat generální úklid celého vozu. Vypadá to, že mi vnitřkem proběhlo stádo divokých sviní....
1Něco je tam oba zaujalo, ale my viděli jen ďouru v zemi :-)
2
Běhali jak šílení, ale evidentně spokojení.3Chvilka pro pózování a odpočinek
4Další pózování
5
Copak to tu tak hezky voní, třeba se do toho lesa podívat.... za chvíli vyběhla srnka.6
Každá kaluž je naše :-)7
Opuštěný starý domeček8Na domečku hezký ptáček, vypadal jak kanárek.
9
Stará pískovna10
11
12
13
Celou pískovnu rozjezdili motorkáři a tak krásně tam bývávalo.
14
Boje u řeky15Troška koupání
16By mě zajímalo, co tam ti dva v té vodě viděli :-)
17Ještě relativně suchá :-)
18
Malá sprška19Krásný západ
20Když dojdou klacky, začneme se potápět i pro drobné kamínky :-)
21
A domů šli nejen psi jak prasata, ale i panička :-)

Střelnice na Bílé

28. června 2010 v 18:37 | Lipetka |  Výletník
Tak se po dlouhé době ozývám a přidám pár foteček z lesní střelnice na Bílé. Počasí ve městě vypadalo děsivě, čekala jsem, že na horách bude málem sněžit, ale velmi příjemně mě překvapilo. Bylo tam opravdu krásně. Vzhledem k tomu, že moc nestřílím, měla jsem čas brouzdat po okolí a ulovit pár foteček.  Díky nedávným povodním se okolí potůčku celkem dost změnilo a v jeho blízkosti se válejí zajímavé pařezy které olámala a přemlela voda.
Pokud by jste se chtěli podívat na některý ze starších výletů na Bílé, můžete kouknout třeba zde na Smradlavu nebo zde na houby na Maxovce nebo zde na úžasnou vodní nádrže Maxe Klauze
11
10
9
8
7
6
5
4
3
2
1