Květen 2010

Už mi zase šibe

28. května 2010 v 16:10 | Lipetka |  Bludy Obludy
Jako každý rok na mě přišlo jarní šílenství (trochu opožděně) a nenechá mě klidnou žádné květinářství. V každém musím ukořistit alespoň jednu kytičku i když se mi za pár měsíců na balkóně upečou. Ale mít je prostě musím i když mě pak mrzí, že žádná dlouho nevydrží.

balkónová růžeBalkónová růže mě uchvátila svou barvičkou. je prostě úžasná


Vanilka
Nevím proč říkají tomuto fialovému kvítečku Vanilka, neuvěřitelné krásně voní, jako čerstvě upečené štramberské uši, jen trochu sladčeji. je na balkóně a i na tu dálku mi provoněla celý obývák. Trochu mi připomíná motýlí keř, až na to, že ten má ty kytičky do šištic.
Vanilka květ
Tagetky
Tagetky nebo-li afrikány, stály 3,50, tak mě nebude bolet když se upečou, ale balkón taky rozveselí.

Bylinky 2010
A v poslední řadě mé oblíbené bylinkovníčky, letos jsem je zredukovala na pažitku, petržel, řeřichu a přibyde nám ještě máta na mochitko, možná i meduňka :-)

Brit - nový člen rodiny

23. května 2010 v 23:52 | Lipetka |  domácí zvěř
Tak jsme měli Brita s Bonnie poprvé venku. V jednom z minulých článků, jsem vás s ním seznámila (čtěte zde :-)
S Britem bude opravdu asi ještě veselo. Venku na procházce byl jako z divokých vajec, do vody se vrhal opravdu po hlavě, asi chudák neslyšel, že než se vrhne střemhlav do vody, musí první prozkoumat terén pod vodou.  V autě vypadal, že se žalem zblázní, než mi došlo, že téměř pokaždé, když v něm jel, změnil své místo působiště, tak to má asi spojené se špatnýma zkušenostma. Když jsme si s Bonnie a Britem sedli na chvíli do hospůdky u přehrady, začal znova žalostně pokňukávat, ale nevím, jestli jen proto, že se mu nikdo nevěnoval a nebo proto, že za kopcem byla občas slyšet Bouřka, kterou možná špatně snáší. Ale sečteno, odečteno bylo nám hezky a domů jsme šli jako prasata.... Tak jen pár foteček pro ilustraci.
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Pro rozeznání černý od černého. To co plave je Brit, to co hysterčí na břehu, nebo ve vodě je Bonnie, takříkajíc skoro neplavec :-)

Po povodních 22.5.2010

23. května 2010 v 23:34 | Lipetka |  Bludy Obludy
Jen jsem vám chtěla říci, pro ty kdo si dělali starosti, že už nám voda krásně opadá. Sice se množí sesuvy půdy a uzavřeli nám jeden most v Bašce, pro hodně narušenou statiku, ale už neplavem :-)
d
a
c
b
Fotky jsou z dnešního dne, bylo by jich více, ale jako obvykle mi došly baterky :-)

Nový přírustek do rodiny

19. května 2010 v 23:38 | Lipetka |  domácí zvěř
Tak máme nového člena rodiny. Je to "snad" belgický ovčák jménem Brit. Brit si toho za svůj krátký,několikaletý život zažil docela dost, ale je to moc temperamentnía  veselý pejsek.
Kdysi bydlel někde v panéláku a nám z neznámého důvodu skončil v útulku, ale v tu dobu byl relativně i cvičený a ve velmi dobré kondici.
Z útulku si jej vzal náš soused, prapodivný milovník-nemilovník psů. Brit skončil v malém kotci a občas byl puštěn ven, postupem času čím dál méně, pak se zdálo, že sousedava rodina se nad ním smilovala a začli s ním chodit i ven, ale to je zase brzy přešlo. Nutno přiznat, že ani pro ránu si Brit nemusel chodit daleko... 3!!!! roky jsme přemlouvali otce, že u nás se bude mít líp a soused byl i kupodivu svolný nám jej kdykoliv darovat. Pokaždé, když už byl skoro nalomený, vzali náhodou Brita sousedi na procházku nebo jej pustili ven a otce utvrdili, že se u nich zase tak špatně nemá.
Minulý týden nastal den D a otec se sebral a šel sousedovi říct, že postaví Britovi boudu a psa si vezmeme.
No co dodat... soused asi ze strachu aby jsme si to nerozmysleli přivedl psa hned druhý den. Brit ožívá každým dnem, Boniška už si na něj taky zvykla a tak si spolu vegetí na zahradě a zatím spí spolu v garáži.
Brit si nás prostě sám vybral, pokaždé když utekl, skončil u nás na zahradě, prostě se mu tam líbilo :-) Tak už u nás zůstal snad navždycky. Neskutečně miluje vodu, potápět se pro kameny a aportování jakýchkoliv hraček.
Bohužel musíme počítat s tím, že dlouhodobé strádání ať už psichické nebo fizické na něm nechalo následky, ale doufejme, že to všechno zvládne a my s ním (včera přes noc sežral, vykopal a zadusal mamininu pěstěnou skalku) Zahrada po vydatných deštích a běhu 2 drobečků vypadá jak po závodě velké pardubické,ale co, alespoň je veselo.
4

Jediné foto, které zatím mám, je toto. ten bližší černý flek je Brit a za ním Bonnie (momentálně těžce žárlící na všechno co se týká Brita, ale trošku té lásky prostě potřebuje)
Už se těším až bude trochu sucho a vyrazíme někam na procházku :-) Pak budou i další fotečky.

Když se Frýdek učí plavat 2.díl

19. května 2010 v 23:10 | Lipetka |  Bludy Obludy
Rozdíl
Tuto fotografii jsem si vypůjčila v jedné skupině na Facebooku, aby bylo vidět jaký je to rozdíl.

Toto už je řeka Morávka,při "klidnějším" stavu

Jak jsme se ve Frýdku učili plavat :-)

19. května 2010 v 16:39 | Lipetka |  Bludy Obludy
Tohle asi moc komentáře nepotřebuje....
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

11
12
13
14
15
16
17
Aby to nebylo zas až takšedivé a smutné :-)
Nutno dodat, že voda nebyla focena při svém maximu, ale až už začla klesat.

1.večerní jízda Frýdkem-Místkem

13. května 2010 v 17:18 | Lipetka |  Bludy Obludy
Dne 28.5 v 19 hod. proběhne první večerní jízda na bruslích městem. Trasa bude velmi nenáročná i pro začínající bruslaře, cca 4 km. Začátek bude v parku u Sokolíku a proběhne soutěž o hodnotné ceny o nejlepšího bruslaře v kostýmu. Na všechny se moc těšíme :-)