Duben 2010

Prodám fretku zn. dobrý zahradník

19. dubna 2010 v 23:45 | Lipetka |  domácí zvěř
Tak jsem si dneska koupila pár kytiček na balkón. Bohužel, ta naše svině byla rychlejší a rozhodla se, že mi pomůže zasadit. Byla jsem tak vsteklá, že jsem to nebyla schopna ani jít uklidit. Tak nějak se to zvládlo, ale část hlíny a kytiček máme za skříní.... Co kdyby se náhodou ještě hodily
11
2
3
Bohužel mi nejdou fotky z nějakého záhadného důvodu otočit, ale pro ilustraci to stačí.

Děkuji...

12. dubna 2010 v 8:49 | Lipetka |  Bludy Obludy
Děkuji moc všem za milé zpětvzetí. Že bych vám kapičku i chyběla?
Peťa

Pánvičkový dortík

10. dubna 2010 v 18:24 | Lipetka |  Mňamky domácí produkce
Vím, že jsem tu dlouho nebyla a nevím jak často budu, ale přesto mám tady svůj další příspěveček. Když jsem si u Jáji viděla krásné dortíky, přišla jsem si jako plácal a moc se mi to zveřejňovat nechtělo. Ale co, je to moje práce, budu na ní pyšná :-D Sežrala se stejně.
Dortík jsem pekla opravdu v pánvičce na plotně, protože, kdo to neví, nemám troubu :-DDDD
2

Těsto jsem dělala tak nějak od oka, ale bylo tak nějak piškotové cca ze 4 vajec, 5 lžic polohrubé mouky,4 lžíce cukru krystal, 1lžíce oleje, půl prášku do pečiva, špetka skořice, vanilkového cukru a tak nějak jsem zahustila až se mi to líbilo, Pokud by jste ho chtěli opravdu nadýchaný, vyšlehejte bílky se špetkou soli zvlášť.
1

Nalila jsem těsto do vymaštěné a vysypané pánve a nahoru pokladla kousky brouskví z konzervy, potopily se dovnitř. Pekla jsem na nějnižší stupeň s pokličkou, kterou jsem posléze oddělala, ať se dortík nedusí, ale peče.
Po upečení (cca 30 minut?) jsem ušlehala tvaroh s uvařeným vanilkovým pudinkem. Pudink jsem udělala dost sladký, aby to s tvarohem bylo tak akorát a korpus potřela tímto krémem. Nahoru jsem dala broskve s jahodama a ze šťávy z broskví a pytlíku želatiny jsem uvařila želatinu, kterou jsem celý dort zalila. Bohužel se mi pořád zdálo, že v želatině lítají cucky, tak jsem míchala a míchala a míchala.... až mi část želatiny zpěnila a už to na dortíku bohužel zůstalo, ale to nevadí na poživatelnosti mu to neubralo.
4Zbylo mi od všeho trochu a tak jsem vzala mističky, vyložila je piškoty a nandala do nich zbytek krému a do něj zatlačila zbytky broskví a jahůdek. Které jsem zalila želatinkou, možná ještě lepší vyrianta než samotný dortík. Ňam, ňam.
3