Listopad 2009

Šperky

30. listopadu 2009 v 9:50 | Lipetka |  tvoření :-)
Tak jsem se zase trochu vyřádila se šperkama. Něco je dělané tavením - metodou fusingu a něco jen tak navlíkané. Trochu bojuju s těma drátkama, pořád dělají to co zrovna já nechci, ale snad se to vychytá.
Motaná modrá kostička.
Duha - tavené sklo
Západ slunce - tavené sklo
Vzhledem k tomu,že maminu tyhle moje stránečky nezajímají, můžu vám ukázat tyhle žlutozelé kytičky, které dostane k naroreninám. :-)

Poklad po prababičce

26. listopadu 2009 v 22:00 | Lipetka |  Bludy Obludy
Dneska jsem šla šmejdit do sklepa babičky. Hledala jsem nějaké staré perličky pro mé pokusné tvoření a babi mě donavigovala, že jsou ve sklepě. Mezi perličkama jsem našla spoustu pokladů použitelných pro mé tvoření a originálních. Takové už opravdu nikde neseženu, ale taky jsem tam našla hodně poškozené perličkové náhrdelníky a dečky z droboulinkých pidi perliček. Ty naše malé co se dají koupit v obchodě, jsou proti nim pořád obříci. Celé to bylo křehoučké a tenoučké nitky se samy rozpadaly. Staré to může být tak 70-100 let podle mě. Dívala jsem se na tu úžasnou práci a mohla jsem se jít schovat s tím o co se pokouším já. Mamina mi vysvětlila, že to dělala moje prababička nebo to byla praprababička? No to už je jedno. Tím se možná i lehce vysvětlí moje tvořící úchylky. Prý toho bylo spousta, ale časem se to prostě někde všechno stratilo.
poklady byly celé zaprášené a umouněné, ale přesto se pořád krásně leskly. Škoda, že fotky nazachytily celou jejich krásu.


Červená korálková souprava

23. listopadu 2009 v 14:19 | Lipetka |  tvoření :-)
Mám tady další ze svých tvořích pokusů.Je to taková soupravička na krk, náramek a náušnice. Tak nevím, másím říct, že mám pocit, že ty úplně první šperky byly lepší.


Karamelový koňak

22. listopadu 2009 v 20:59 | Lipetka |  Mňamky domácí produkce
Vaječných s žloutky i bez, karamelových, kaštanových, oříškových, bejlís a všeho možných domácích koňaků je spousty a spousty receptů. Přiznám se, že já si s nima teda moc hlavu nelámu. Dám tam samé dobré věci a samozřejmě z toho vyleze zase něco dobrého.

Například karamelový koňak jsem dneska udělala takhle:

1 konzerva slazeného mléka
1 konzerva neslazeného mléka
250 ml rumu (cca podle chuti)
1 skořicový cukr
1 vanilínový cukr
100 ml trvanlivého mléka
špetka skořice

Slazené mléko si povařím klidně den předem dvě hodiny ponořené v hrnci s vodou. Vznikne, krásný mléčný a dobrý karamelík a smíchám se všemi ostatními ingrediencemi.

TIP: Slazených mlék si můžete uvěřit i několik do zásoby ( když je budete mít půl roku uvařené trochu zcukernatí, stačí dobře rozšlehat)

TIP2: Tento karamel můžete použít do krémů, na pečení nebo třeba na originál krém do medovníku Marlenka.

Když se fretka unaví...

22. listopadu 2009 v 20:29 | Lipetka |  domácí zvěř
Občas se to moje malé chlupaté děcko unaví a usne někde poblíž nás. Jsou to opravdu vzácné chvíle. Většinou se kolem mě jen prořítí, něco šlohne nebo mě někde štípne a valí dál. Vzhledem k tomu, že právě jsme na vrcholu puberty,jsou tyto chvíle ještě vzácnější. Musím říct, že mě to přivedlo i k myšlence jestli není nemocná, když si jenom tak vedle nás lehla. Když už jde spát,tak si zaleze do své klece nebo pod gauč, kde jsme jí ovšem stísnili přístup, tak už tam netráví většinu dne a necpe tam většinu vybavení našeho bytu, což jí ovšem chvílema přivádí k nepříčetnosti a pernamentnímu likvidování našeho gauče.

Sedmitísící návštěvník..... děkuji

21. listopadu 2009 v 9:39 | Lipetka |  Bludy Obludy
Schodou okolností je právě na mém blogu sedmitísící návštěvník. Pro někoho je to možná málo, ale pro mě je to opravdu hodně. Vážím si toho a neskutečně mě to těší. Snad se tady bude líbit těm stávajícím čtenářům i těm budoucím.
Pokud by jste měli nějaké připomínky nebo návrhy, nebo jen tak mě chtěli potěšit svou reakcí, dejte s chutí vědět.

Obrázky Anny G.

Zapékaná rajčata s mozzarelou

21. listopadu 2009 v 9:29 | Lipetka |  Mňamky domácí produkce
Mám tady další ze svých oblíbených receptů. Dělám ho ve dvou verzích ze stejných ingrediencí.Není to zase tak drahé jídlo a přitom je to luxusní třeba večeře (tohle je cca pro dva)

Potřebujeme:
3-5 kousků rajčat 10,-
2 mozzarely 26,-
1-2 česneky 2,-
velká ciabata nebo francouzská bageta 20,-
máslo 3,-
špetka soli
oregano, bazalka nebo jiná bylinka 1,-

1 verze:
Nakrájíme bagetu šikmo na plátky. Máslo utřeme s rozdrceným česnekem a solí a jemně potřeme plátky bagety. Poklademe na plátky krájenými rajčaty a mozzarelou. Posypeme oreganem nebo bazalkou dle chutí, strčíme do trouby (mikrovlnky s grilem) a zapečeme. Výborná ňamka.

2. verze:
Do zapekací mísy přidáme kapku oleje a poskládáme na střídačku na plátky nakrájená rajčata s mozzarelou, tak aby tvořily z vrchního pohledu proužky. Posypeme kořením a dáme zapéct do trouby. Bagetu rozčtvrtíme nebo nakrájíme na širší plátky a po upečení rajčat hodíme trošku dopéct do trouby, aby se pěkně rozkřupala a prohřála. Máslo utřeme se solí a česnekem a dáme do mističky. Podáváme k rozpékané bagetce a rajčatům s mozzarelou. Další ňam, ňam.


....Pro nemoc zavřeno.........!!!!

19. listopadu 2009 v 23:00 | Lipetka |  Bludy Obludy
.............................Pro nemoc zavřeno!!!.................

10 tipů proti hnusnému podzimu

18. listopadu 2009 v 0:10 | Lipetka |  Bludy Obludy
Určitě to znáte ( já teda ano) Prší, listí už opadalo, hnus, mlhy, smog, zima... No prostě já tohle fakt špatně snáším. A jak se bráníte téhle trudomyslnosti?
Například já, provozuji třeba toto:

1. Udělejte si pohodičku!!!! Zapalte svíčky a věnujte se sami sobě.Tento bod patří pro všechny body

2. Vemte si dobrou knížku, pusttě si dobrý film, uvařte dobrý čajíček, příjemně vonící, kávičku nebo třeba horkou čokoládu. PS: Nepočítejte kalorie, jinak se tento bod nuluje :-)

3. Pozvěte kamarádku na drbanec a udělejte si tu pohodičku s ní nebo udělejte s přáteli herní večer.

4. Tvořte! Tvořte cokoliv co bude mít jakýkoliv výsledek, dělejte sušiny, malujte na textil, malujte vlastně na cokoliv, udělejte si květináče...jen prostě tvořte. vypnete mozek od starostí a ještě to bude mít krásný výsledek, třeba jako doplňek, nebo v podobě nového, originálního kousku textilu.

5. Věnujte se skrášlování, udělejte si nohy, nehty, vytrhejte obočí, dejte masky na obličej. POkud nemáte peníze, udělejte si masku svou. Třeba s droždí, jogurtu, medu, vloček banánu.... výsledek to bude určitě mít a ten pocit skrásnění :-) Ach

6. Přiznám se, že tento bod nebude má doména, ale začněte uklízet. Vydrhněte si porcelán po babičce, nebo zařaďte fotky (pokud jste po rozchodu, tak se na to vyprdněte, jste na dobré cestě prohloubit své deprese :-) )

7. Když skrášlovací kůra, tak i ze vnitř (tento bod se bude líbit Jáje) Udělejte si nějakou ňamku. Co třeba mísa krájeného ovoce? A nebo pro hříšníky, dobrý kousek čokoládky.

8. Ještě máte pořád málo radostí? Vyražte do města, kupte si třeba nějakou drobnost, nebo to pojměte jako příjemné chvíle, kdy nakoupíte pár drobných dárků k Vánocům. A pak se těště až si zase zalezete s teplýma ponožkama pod peřinku.

9.Co třeba nějaký kurzík který vám spříjemní chvíle nečasů - Břišní tance? Načerpáte novou energii nebo cokoliv co už vás dlouho láká.

10. Nenechte si ničým a nikým kazit den. Skracujete si život, tvoří se vám vrásky a když se na to povznesete a usmějete, třeba i ten dotyčný kazinálad se na vás příště usměje.

Máte nějaký svůj zaručený tip na špatnou náladu?

Pod Lysou horou

17. listopadu 2009 v 21:29 | Lipetka |  Výletník
Předminulý týden jsem měla školení. Začlo krásně svítit do hor sluníčko, tak jsem neodolala a na chvíli vyběhla ven. Satina je takové vstyčné místo, kam vás dovezou autobusy a dál u šmatlošíte pěšky na Lysou horu.
Ale to sluníčko bylo fakt úžasné.