Říjen 2009

Pomozte dětem.

31. října 2009 v 13:09 | Lipetka |  Bludy Obludy
Toto je taková moje malá prosbička. V klubu pro ženy, který najdete zde, se pořádá akce "Jarmark pro ROLNIČKU" Jedná se o to, že můžete své výrobky poslat na již zmiňovaný jarmark a výtěžek jde na pomoc postiženým dětěm. Více inforamací se dočtete tady.
Tento způsob pomoci mi přijde velice milý a nikoho vpodstatě nic nestojí.
Jen musím ještě vymyslet, co budu tvořit já.


Znáte Ďobáčky?

27. října 2009 v 21:59 | Lipetka |  Mňamky domácí produkce
Tak nějak předpokládám, že je zná asi jen blogový obiložrout Jája. Nejsou to ďobačky o kterých tady byla řeč někdy v létě, které byly slaďoučké a vymyslela jsem je já!!!! Ale Ďobáčky (to á je důležité)
Vpodstatě je to imitace masa, ale velmi zdařilá a už hotová. Vyrábí se ze sóji a splňuje spoustu a spoustu limitů denní dávky zdravé výživy. Po přečtení složění, pro potřeby článku na blog mi přestaly chutnat :-D Tolik zdraví mě zabije. Upřímně fakt mám pocit, že bývaly kdysi trošku lepší, ale pořád jsou moc dobré. Dají se používat jako už hotová čína, taky na topinky, do salátů nebo prostě jen tak. Určitě by jste našli i další využití. Velké plus je, že to opravdu stačí jen ohřát a je hotovo.
Vyrábí je firma Kalma, která dělá více takových divných, prapodivných věcí jako je třeba sojový jogurt, co chutná i jako jogurt ap.
Nevím, jestli to náhodou není jen krajová záležitost, protože je vyrábí vedle Frýdku, ale pokud budete mít příležitost, koštněte zase něco trochu jiného.

Dušičkový věnec

27. října 2009 v 20:49 | Lipetka |  tvoření :-)
Troška té dušičkové inspirace nikdy neuškodí. Dneska jsem viděla u kamarádových rodičů docela šílené hrůzy dovezené z Polska. Sice jen za pár korun, ale tohle bych fakt nepřežila ani na hřbitově. Pár větví z umělohmotného stromku, šílený umělý květináč a ještě šílenější kytky. Tohle nebyla ani napodobenina kytek. Polehčující okolností by jen mohlo být, že se celá ta hrůza dá zahodit do plastů. A přitom stačí tak málo... Vždyť se dá po okolí vždycky něco najít, z čeho se dají dělat doslova kouzla. Jen trošku popustit uzdu fantazii (šípky, jeřabiny, kaštany, žaludy, lusky, listí, trávy, ořechy, révy, psí víno, břečťan, sušiny, větvičky,použít se opravdu dá všechno a rozhodně z toho budete míc větší radost, než z kupovaných hrůz)

Včerejší výrobky:

Achatina reticulata

14. října 2009 v 9:40 | Lipetka |  domácí zvěř
Prodám nenáročné šnečky Achatina reticulata za 10 kč. V případě odeslání poštou + poštovné. Jinak si je můžete vyzvednout v okolí Frýdku-Místku.
Šnečci jsou nenároční. Patří mezi největší na světě. Ulita je v dospělosti velká 14- 20 cm.
Momentálně mají 2-4cm. Živí se zeleninou, pampeliškama, saláty, sépiovou kostí... Dožívají se 5-7 let.
Pokud by jste si chtěli pořídit malou achatinku, tak stačí napsat koment s kontaktem na vás a nebo mi napište vlevo vzkaz.
V případě jakýchkoliv dotazů, vám je velmi ráda zodpovím.

Lovecký zámeček v Raškovicích

11. října 2009 v 18:20 | Lipetka |  Výletník
Dnes jsem pro vás speciálně odbočila při návratu z víkendového pobytu na chaloupce v Beskydech do Raškovic. Raškovice jsou krásná vesnička (městečko?) pěkně si trůnící mezi kopečky beskyd. Nad nima se rozkládá mmístní hřbitůvek. Hned vedle něj se kdysi měl naskýtat lovecký zámeček pro frýdeckou vrchnost. Dnes je tam veliká louka a kdesi uprosřed ní se měl nacházet. Je tam nádherná vyhlídka na Raškovice a Beskydy. Pokud se tam někdy vypravíte, vemte si s sebou i košík. Jsou tam krásné lesy občas i plné hub. Pod loukou jsou boží muka. Nevím jestli to jsou boží muka, ale přijdou mi takové mystické a opravdu úchvatné. Tak nějak tam prostě zapadnou. Na hřbitůvku je krásná zvonička. Sice bylo strašně moc škaredě a pršelo a vyhlídka naprd. Ale třeba mukům to dodalo na krásné atmosféře. Až nebudete věfět, kam na procházku, Tak zamiřte do Raškovic. Načerpáte novou energii.
Tady někde byl. Není po něm ani památky.Strašidelně kouzelná muka.
A ta mlha okolo... Něco na mě dýchlo. Jenom nevím co :-) Asi medvěd z Beskyd
Skleněné, kované srdce. Opravdu krásná práceZvonička v mlze.
Vstup na vlastní nebezpečí. Nijak jsem nepřišla co to pro mě znamená.

Čikita zase na výletě.

10. října 2009 v 12:49 | Lipetka
Už před několika dny jsme byli s Čikitkou v lese. S ní to na žádné velké tůry není. O všechno se zajímá všude vleze a tak krásně se u toho unaví.
Na tomhle výletě nám dokonce lovila děti, kočky a neznámého bubáka z nory, ale pro jistotu jsme ji vytáhli, aby nám bubák neulovil jí. Jediné co mě napadlo, že by to mohla být nora nějakého jezevce. Nejste někdo nějaký zdatný myslivec nebo něco vášnivý biolog? Ráda se příučím, čí je to zvířátko. Podle drápů na kraji to bude něco trochu většího:-)Masové topinky

7. října 2009 v 21:34 | Lipetka |  Mňamky domácí produkce
Před pár dny tady byl recept na masové hašé s brambůrkama. Psala jsem, že se to dá použít i na topinky (dobře přiznávám, já z lenosti dala jen chleba, alespoń je to zdravější, ale bylo to výborné)
Dopadlo to takhle. Recept s brambůrkama najdete zde

Budeme potřebovat:

1/2 kg dobrého mletého masíčka
1 větší cibule
2 stroužky česneku
2 lžíce kečupu
4 papriky
4 rajčata
vegeta, pepř...

Na oleji sesklovatíme na jemno nakrájenou cibuli, přidáme mleté maso, mírně opékáme, podlijeme vodou.
Ochutíme solí nebo vegetou, přidáme na kolečka nebo proužky nakrájenou zeleninu a česnek, necháme zeleninu změknout, přidáme kečup a ještě vodu. Stačí chvilka podušení, nezapomínat míchat, maso se rádo připéká.Podáváme s chlebem nebo topinkama, posypemé sýrem a přidáme čerstvou zeleninku.

Naše nová fretčí kamarádka

6. října 2009 v 20:52 | Lipetka |  domácí zvěř
Dneska jsme měli první rande s naší novou fretčí kamarádkou. Jmenuje se Bea. Bea je oproti Čikitce taková něžnější. Hold je ta moje herdekbaba po mě :-) Čmuchla k Bee a už se po ní vrhala a jala se jí rdousit. Bea byla trošku v šoku, ale pak se otrkala a hrála si taky. Chvíli jsem zaváhala, jestli není Čikita chlap, podle toho jak se plazila po Bee. My holky oběhávaly kolem nich a odmotávaly vodítka. Nakonec si freťata zalezly k Bee do přepravky, pohrály si a Čikita Beu vystrnadila a uvelebila se ke spinkání. Tak jsme dnešní seznamování ukončili a budeme se těšit zase napříště.
Omluvte kvalitu fotek. Nějak se holt nezadařilo.Zaostřete na tu tlapičku kolem krku. Vypadají jak nejlepší kamarádky.

Šílený netvor

5. října 2009 v 22:36 | Lipetka |  domácí zvěř
Asi se trochu sluší napsat něco o tom mém malém, zákeřném a obludném miminu. Tak nějak mi přeorala domácí klid a pohodu v neklid a boj o každý centimetr a věc v mém doupěti (je přesvědčená, že je všechno její)
Ano řeč je o mé fretce Čikitě.
Tenhle tvor - netvor většinu dne spí. Čemuž jsem ze začátku vůbec nevěřila. Ve chvíli kdy se vracím domů a prásknu dveřmi se okamžitě probudí, zvedne hlavu a zaposlouchá se (nevěřili by jste, jak se někdy plížím potichu domů) Radostně se pověsí za mříže a sklouzne po nich dolů, takto to opakuje do omrzení, nebo mého zešílení. Většinou padne druhá možnost. A já jí jdu vypustit. Toto jsou velmi vzácné chvíle, dá se totiž relativně normálně i pomazlit i když se mexí jak klubko hadů. Po 30 vteřinách vítání jí musím vypustit. A začíná boj o přežití. Pro mě i pro celý byt. Moje pracovní brašna je prošmejděna a pokud mám nákup, odehrává se u nás ježíšek. Nestřeženě mi skočí šipku do tašky a vytáhne zrovna pro ni něco strašlivě zajímavého. lapne to a peláší pryč, dramatičnosti tomu dodám, pokud po ní skočím šipku taky. To zahrabe na místě a zmizí s úlovkem někde pod stolkem nebo TV stolkem. Třeba taková tatranka. Ta kolem mě průběžně proběhla několikrát a měnila své pozice, aby jí nahodou někdo nenašel a neukradl jí ji. Jednou za čas odsuneme gauč a všechny její poklady zabavíme a zlikvidujem. To by jste nevěřili co všechno se do toho malinkatého prostoru pod gaučem vejde. Od ponožek, přes jakékoliv papíry, flešky,průpisky, igelity až po zmiňovanou tatranku. Vše co není cennější nebo není do páru (ponožky) přesuneme do koše.
Jenže ta tatranka je normálně jak Coperfield. Několikrát už kolem mě zase její zbytky proběhly. Máme totiž nového koníčka: skok do koše s lovením pokladů.Momentálně je zase uskladněna pdo gaučem.
Taky už jsme si zalepili skoro hubu. Čikitka,náš miláček, zase byla na lovu a ukořistila sekundové!!! lepidlo. Čehož jsem si nevšimla. Vše se tak nějak děje mimo mě, mám pocit, že kromě Čiki jsme si domů nastěhovali ducha. Sekundové lepidlo si zašila na gauč, kde ho prokousla. Naše nová krásná sedačka už nebyla nová, ale jak ukradená od popelnice. Lepidlo se vsáklo a udělalo obří zatuhlou mapu uprostřed sedáku. Chjo, miláček měl štěstí, že tady s námi po většinu týdne nebývá. To by ho totiž trefil šlak. Při překonání prvotního šoku a vydýchání. Jsem ulovila zvíře (tohle byla pro ni výborná hra) a skontrolovala tu její malou zákeřnou tlamičku a zavřela za mříže. By jste nevěřili, že existuje sekundové i rozpouštědlo. Vrstvu lepidla jsme jím ale rozpouštěli 3 dny.
To zvíře mě sice svými nápady dokáže rozžhavit doběla, ale zase na druhou stranu pak udělá nějakou opičárnu a já se stejně musím telit.
Taky se u nás pořád něco děje, je tu neustálý bordel a věci mění své místo, ale stejně je tu aspoň veselo. Není nad to, když jdete spát a jako dárek pod polštářem najdete na usmířenou třeba sušený ananas. Sice si ho tam opica uloží na horší časy, ale i tak se musíte zasmát. Fretky jsou totiž neuvěřitelné zlodějky. Jsou horší než straky. Všechno co se jim zalíbí je prostě jejich,

Hra - rybičky

2. října 2009 v 13:12 | Lipetka |  Hry
Tak jsem objevila výbornou hru. Docela dobrá relaxačka a žrout času. Dávejte k sobě kostky a za ně dostáváte body, po skončení kola si za vyhrané penízky zařizujete akvárium a kupujete rybičky a vše pro ně.
Bohužel to asi nejde dát na blog, tak alespoń odkaz.