Květen 2009

Žijeme v Kocourkově

31. května 2009 v 20:49 | Lipetka |  Bludy Obludy
Minulý týden můj drahý naboural na dálnici u Brna. Když mi to volal, málem jsem se vyvrátila, ale zároveň mě uklidnilo, že ho slyším.
Před ním jel kamión, který náhle hodil blinkr a odbočil do odstavného pruhu. Chlopek si myslel, že chce asi zastavit, ale obr se vyhnul obří kamiónové pneumatice. V tu chvíli už se nedalo nic moc dělat a chlopek do ní asi v devadesátce vlítl. Vyhrála na celé čáře pneumatika. Přeletěl přes ní, vymlátil se o jedny i o druhé svodidla. Naštěstí se mu nic nestalo i když auto je na padrť.
Za ním hned parkovala policie, která o devět minut dřív měla hlášku, že uprostřed dálnice leží kamiónová pneumatika.
No dopadlo to nakonec tak, že všechno je jeho vina, že nepředpokládal, že tam něco takového může být. Nevím devadesátka mi nepřijde zas taková rychlost na dálnici. Policajti se ptali co by dělal, kdyby tam sedělo dítě. Co by tak asi dělalo uprostřed dálnice? Otec řekl, co by dělal, kdyby tam třeba přistávali ufoni. Kolikátkou nakonec budeme jezdit na dálnicích aby to bylo bezpečné? Třicítkou?
Aby toho nebylo málo. Chlopek si objednal odtahovku a policie mu řekla, že mají nasmlouvanou svojí a že na tu jeho čekat nebudou. Ta jejich ho odtáhla 10 km a stálo to 3000 Kč
Pro představu, přeprava přes půl republiky ho vyšla o něco málo více. Takže policie se svými kamarády má zřejmě nejdražší odtah ve střední Evropě. Takhle se vydělávají peníze.
Výsledek: Chlopek zaplatí všechny škody, svodidla, auto, odtah ap. a vše je jeho vina a kdyby se náhodou našel majitel ztracené pneumatiky, pro něj to bude jen přestupek, že si jí tam odložil doprostřed cesty a vpodstatě ohrozil všechny.
Nepřijde vám to trochu obrácené naruby?

Neférová soutěž na hry.blog.cz

31. května 2009 v 20:19 | Lipetka |  Bludy Obludy
Tak nevím. Na www.hry.blog.cz je soutěž o noťas. Přišlo mi to hezké, že vyberou několik her a kdo nahraje dohromady na všech nejlépe jej dostane. Ale když se na to podívaté, nějaké hry si skusíte zahrát, zjistíte, že astronomické výsledky nemohli hráči nahrát férovým hraním. Výsledky jsou natolik astronomické a hráči se stejně v každé hře do omrzení opakují, že vás trkne, že opravdu není něco vpořádku. Skuste si hoďit do vyhledávače nějaká zásadní hesla jako "spomalení počítače" ap. a nebudete se stačit divit kolik prográmků tohle umí.
Takže hra se zvrhnula v čiré vyhledávání a hromadu trpělivosti, jen o férovosti se nedá mluvit. Opravdu by mě zajímalo co tomu řeknou organizátoři. Ale jak to tak u nás bývá, s tichou duší vyhlásí výsledky a bude to.

Raníček: Love story

31. května 2009 v 7:26 | Lipetka |  Srandičky
Ranní pohádka.

Raníček: Ošklivý šnek

30. května 2009 v 7:24 | Lipetka |  Srandičky
Další ranní pohádka. Snad potěší

Raníček: Pavouk na balóně :-)

29. května 2009 v 7:22 | Lipetka |  Srandičky
Dobré ráno. Je tu zase pohádka pro dobrou náladu.

Achatina - vajíčka dvě :-)

28. května 2009 v 22:13 | Lipetka
Tak po zevrubné očistě šnečků a kontrole terária byl nalezen druhý potomek. Kdyby to tak zůstalo.
Šnečky jsem po dlouhé době vykoupala a vydrhla.
Jsou jako noví.

Šneček Ďítě

28. května 2009 v 13:23 | Lipetka |  domácí zvěř
Tak jsem dneska objevila první šneččí vajíčko. Zarazilo mě, že je jen jedno. Počítám, že nám dlouho nevydrží. Nevěděla jsem , jestli se mám radovat nebo být zoufalá. Pracovní název dostalo Dítě.
Spočítala jsem, že šnečci mají necelých 7 měsíců a už budou mámotátou a tátomámou. Chjo, kdyby zůstalo jen u jednoho.

Agapornis

28. května 2009 v 13:03 | Lipetka |  Bludy Obludy
Kdysi jsem měla Agapornisy. Krásný páreček. Byli roztomilí ale byla ta ta největší pomsta.Bylo to neuveřitelné. Byla jsem přesvědčena, že kopírovali chováni mě a expartnera... ale byli hlučnější.
Strašně moc se milovali, pak se hádali, řvali jak tuři, mlátili se až klec nadskakovala a pak si zase čechrali peříčka a dělali velkou lasku. Zlom nastal, když jsme jim tam dali budku, samička se do ní nastěhovala, občas prišel sameček na kafe. Pak došlo ke změně, dodnes si to nedovedu vysvětlit kde odkoukali tohle. Sameček začal krmit samičku a když jí nenakrmil, ona ho peskovala. Prostě veselo.

když jsme je vypustili, lítali přes byt jen spolu od garnýže přes dva pokoje na dalši garnýž, když se jeden netrefil a zaletěl třeba do ložnice, tak seděli zoufale každý na jiné a vřestěli jak tuři (nechápu proč k sobě neletěli) Vzhledem k tomu, že stíhali za par minut zdemolovat celý byt, lovili jsme je útěrkou, byli vychcaní totiž. Když byli unaveni, šel se krmit jen jeden a druhý hlídal,při přiiblížení na dva metry ho prvni upozornil a vylěteli z klece. Tak pořád až do tmy. Někdy jsme je nechali ze vzteku na garnyzi a byli tam až do rána. POkud jsme se je pokusili chytit za tmy, lítali i po tmě a do všeho naráželi.
No a jednou zase dělali vyrvál, když jsme byli v práci a nějak se dostali z klece (na to byla samička odborník) a rozbombardovali byt, vysypali kvítka, požrali , vysypali, sůl, mouku a vůbec na co kde přišli. No a sameček se zřejmě nažral soli (bylo to vidět podle stop) Zalezl do klece a chcípl.
A když jsme přišli domů, naskytl se nám dojemný pohled. Ona seděla u něj, čechrala ho a opečovávala ještě dlouhé hodiny... Od té doby ani moc nelítala a klec měla otevřenou pořád, jen po ní lezla.
Ještě před tím, než jsme pořídili budku, přišel můj otec s tím, že jim vydlabeme kokos, že to bude v budce hezké a bude se jim to líbit. vxyvrtali jsme díru do kokosu, pověsili ho ke stropu klece a čekali. Ptáčkům se to hned moc zalíbilo. Začly neuvěřitelné boje o piďi kokos. Když se tam vecpal sameček, naše chytrá samička nemeškala a tak dlouho špekulovala až dráty ucvikla a s obrovským rachotem a řevem kokos spadl, po 4 dnech bojů jsme to nevydrželi a vydlabali kokos číslo dvě, který jsme přidělali hned vedle. Přes den koukal každý pták ze své boudy, ale večer se slezli do jednoho kokosu, nacpali se tam na patra a tam spinkali až do rána. Dodnes mi není jasné, jak se tam dostali.

Raníček: ze života hmyzu :-)

28. května 2009 v 7:53 | Lipetka |  Srandičky
Dobré ráno :-) Další pohádka

Raníček: Minuscule 1

27. května 2009 v 7:50 | Lipetka |  Srandičky
Další ranní pohádka :-) Tohle je na dobrou náladu jako dělané.