Výlet na Šostýn

5. dubna 2009 v 7:37 | Lipetka |  Výletník
Dneska jsme vyrazili do Kopřivnice na hrad Šostýn. Skvělý výlet, moc se mi a chlopkovi líbil. I když ostatní tak nadšení asi nebyli. Začli jsme u letního koupaliště, kde cesta začíná zastávkou u Husovy lípy, je to památný strom, poslední z velké aleje která vedla k hradu.Od ní jsme šli podél bezejmenného potoka kousek výše, kde se nacházela Jasníkova studánka. Tak nějak jsem si myslela, že studánka je většinou někde pod svahem v lese, tahle vpodstatě byla vpotoce. Zvláštní.

Pak jsme šli na vrcholek kopečka, kde byla stará Bezručova vyhlídka. Postavili ji zřejmě v době, kdy stromy byly menší a výhled z ní musel být impozantní, ale v dnešní době zřejmě pozbyla svůj účel a musím přiznat, že bezpečná už taky moc není a je otázka času, kdy spadne.

Od Bezručoy vyhlídky jsme šli po hřebenu Brd a plynule se dostali na cestu k pískovně, kde se nám otevřely další nádherné výhledy na Štramberk, Kotouč, Arboretum a vůbec celé okolí.

Od pískovny jsme šli cestou která byla obsypána žábami, museli jsme dávat pozor, ať na nějakou nešlápneme.

Zrovna se asi probudily a táhly směrek k rybníku se pářit. U rybníčku bylo nádherně, je tam krásné posezení a moc příjemné okolí, docela bych si tam dokázala představit nějaký romantický piknik, ale obávám se, že za krásného počasí, je tam stálý přísun lidu.

Rybník byl plný žab, voda jen vřela. Hned vedle rybníku je zřícenina Hradu Šostýn, zajímavý zážitek si představovat, že tam před x set lety někdo žil a co tam kde dělal.

Z Šostýna už je to jen kousek zase k Husově lípě a na parkoviště. Někdy na další cestě na hrad Šostýn a okolí musíme zvládnout ještě Raškův kámen, který je někde vedle a prý je moc nádherny. Vřele doporučuju jako delší procházku. Pokud vás zajímají další fotky, můžete kouknout zde :-)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Štaja Štaja | E-mail | Web | 5. dubna 2009 v 20:58 | Reagovat

Tahle místa dokážou rozproudit fantasii. Kde je toho méně, tam je toho v podtatě méně a naopak. Tady nedaleko je zřícenina hrádku Jenčova, o kterém se neví vůbec nic a v tom je to kouzlo.

Vynikající fotky...

Posílám pozdravy.

Štaja

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama