Duben 2009

Sabotáž na bruslení

30. dubna 2009 v 20:44 | Lipetka |  Bludy Obludy
Tak jsem včera spáchala s kamarády bruslení na hrázi Olešné. Byla to akce hurá, sešlo se nás tam nakonec 6. Udělali jsme necelé dvě kolečka (odhadem tak 3,5km) já se stihla i rozplácnout na tom kousku a najednou zamířili chlapci k hospůdce a vyrazili na hokej, takže bylo po bruslení. Když hokej skončil a na hrázi jsme se rozloučili s kamarádem který bydlí pod přehradou, koukli jak se skvostně řítí z kopce a jeli směrem k autu, mezi tím nám zavolal, že zdárně přežil a že se máme stavit na večerní cigaretku, takže jsme se ještě plynule přesunuli k němu na zahradu a brusle se protáhly do dvanácti do noci :-) A to ranní vstávání... Ještě že jsme jeli autem.

šablony draků

30. dubna 2009 v 20:38 | Lipetka |  tvoření :-)
Tak ještě pár inspirací na tvoření na téma draci. Obrázky najdete v galerii

Nové šablonky na savování

30. dubna 2009 v 19:32 | Lipetka |  tvoření :-)
Dneska jsem přihodila pár nových šablonek do rubriky šablony na savování a jiné kreslení na trička na téma ornamenty. Kdyby jste náhodou někdo potřebovali nějaké jiné téma nebo obrázky, tak se ozvěte, určitě něco vyštrachám. Šablony najdete zde

Básnička od kamarádky Drndy

30. dubna 2009 v 14:13 | Lipetka
Tohle je básnička od Drndy. Vždycky se při čtení jejich dílek pobavím. Píše opravdu s nadhledem na starosti i radosti. Pokud by jste si od ní chtěli přečíst něco víc, tak odkazy na ní najdete v mých oblíbených odkazech. Jsou to Vlky-plky, Maliny nezralé a Kalamitník. Opravdu výborené knížky, až se bude nudit, tak se začtěte....

Kdybych já byla medvědem,
vše bych brala s přehledem.
Jen co bych očičko otevřela,
na své okolí bych zavrčela:
"Neštvěte mě moc milí, drazí,
nebo vám hned jednu vrazím!"
Chodila bych loudavým krokem,
ze strany na stranu házela si bokem,
A kdybych byla medvědice,
vyspinkala bych se velice,
před spánkem bych hodně dobrot slupla,
pak si na to skvělé schrupla,
přes zimu bych si dobře spala,
a na jaře kožich zase vyvětrala.
Porodit ve spánku, to by mi nevadilo.
Probudím se a kouknu co se mi to urodilo.
Nohy bych si vůbec neholila,
svými špeky bych se chlubila.
Být medvědem to má hodně kladů.
Ale dámy, pozor! Má to vadu!
Medvěd nemá k básním žádné vlohy
a taky má moc ploché nohy,
nejen že nemůže nosit lodičky,
na medvěda nejsou ani střevíčky.

7 hříchů

28. dubna 2009 v 9:11 | Lipetka |  Bludy Obludy
Tak jsem si tak prohlížela obrázky hříchů a když se tak dívám na ty smyslné slečny které je představují, člověk by jim ty hříchy nakonec i odpustil. Tak schválně, která je která?
Tyra - opožděné jaro v Beskydech

27. dubna 2009 v 17:23 | Lipetka |  Výletník
Tak jsme o víkendu zase vyrazili na výlet. Jeli jsme na návštěvu do Tyry ke známým na chatu. Vzali jsme Bonnie (psa) Při cestě byla trochu nervózní, ale když uviděla po vyskočení z auta vodu, už plavala :-)
Chtěla jsem si udělat spoustu fotek, ale nějak mě tam uchvátilo opožděné jaro a zúžilo se to většinou jen na kytičky. Pokud chcete vidět více, najdete to samozřejmě v galerii

Člověk míní, život mění...

22. dubna 2009 v 22:44 | Lipetka |  Bludy Obludy
Minulý týden jsem objevila úžasný domeček, byl v kopcích uprostřed krásné louky. Sice starý, ale hodně zachovalý. Kvůli němu by jsme asi dalších 5 let jedli brambory s houbama, ale i s tím vším bych to brala, bylo to kousek do města a přitom na samotě, láska na první i poslední pohled, ale mělo to několik obrovských ale... Nějakou dobu bych tam bydlela sama a chlopek by tam za mnou jen dojížděl na víkendy a když pominu nepřístupnou cestu v zimě, nepominu že kus cesty by vlastnili 4 cizí lidé a já bych se nemusela jednou dostat domů. Bylo to kouzelné místo. Za domem rostlo borůvčí, v lese už jsem se viděla jak sekám houby kosou a toulám se tam po okolí se psem. Ach jo. Kvůli němu bych fakt umřela i hlady. Přišlo mi, že by s tím domečkem tak nějak všechno dostalo smysl. V paneláku jen bydlíme, ale tam by jsme žili. Nejsem žádný vášnivý ekolog ani nic podobného, bez internetu bych nepřežila ani den. Ale to místo... To se nedá ani popsat.

Toulky po kopcích

19. dubna 2009 v 22:17 | Lipetka |  Výletník
Tak jsem si dneska udělali výlet po pobeskydí. Kromě dalších míst jsme navšívili v kopcích i hospůdku Ateliér a dole na Morávce Jízdárnu. Pokud nevíte kam s dětma, vyražte třeba na tu Jízdárnu, stojí to za to. Vyšly i docela pěkné fotečky, když tak jsou všechny tady :-)


VELIKONOČNÍ TRHY V ROŽNOVSKÉM SKANZENU

12. dubna 2009 v 10:17 | Lipetka |  Výletník
Dneska jsem se byli podívat na Velikonoční trhy v Rožnově

Počasí nám vyšlo, lidí tam byla spousta, ale stánečků a výroby všeho možného nespočetně. Nedalo se odolat a peníze jen lítaly.Hrála tam do pohody místní kapela a lidé baštili a zuřivě nakupovali. Byla tam i nějaká zvířata, největší úspěch měly malá jehňátka.
Pokud se chcete podívat, jak to v Rožnově vypadalo, můžete se zase kouknout zde do galerie

Jak jsme byli v ZOO Olomouc

11. dubna 2009 v 22:43 | Lipetka |  Výletník
Před pár dny jsme si udělali s chlopkem výlet do ZOO do Olomouce.

Bylo tam moc krásně, byli jsme tam až k večeru a tak tam nebylo ani moc lidí. Tak jsme si to výborně užili. Pokud chcete, můžete si vzít i svého čtyřnohého miláčka. Všude tam jsou rozestavěné mističky s vodou, takže bude mít plný servis.

Vzhledem k tomu, že jsme tam byli v předvelikonočním čase, každý vstup do pavilónu měl nějakou krásnou výzdobu. Všude si legálně můžete koupit křupky pro býložravce a krmit hlava nehlava.

I když pohled na věž a hlavně její schody vás může odrazovat, vřele doporučuji si to vyšlapkat. Výhled je úžasný na ZOO i Olomouc
Pokud chceta vidět více fotek, najdete je v galerii zde