Březen 2009

Jarní úklid a měření šnečků

31. března 2009 v 17:34 | Lipetka |  domácí zvěř
Tak jsem dneska provedla jarní úklid bydlení šnečků a jarní očistu šnečků. Při měření šnečků bylo zjištěno že jsou opravdu velcí :-) Kokosovou drť jsem hned přidala do nových bylinek. To bude na balkóně krásný prales. Zapíchla jsem do kytiček pár keramických úlovků z předvelikonoční akce v cyklobaru a hned je veseleji :-)
Ještě musím splašit nějakou pažitku :-) ňam ňam, tu já můžu.

ukradeno od Cirrat

31. března 2009 v 12:46 | Lipetka |  domácí zvěř
To se nedá sem nedat. Pokud se budete chtít pobavit, koukněte na tenhle odkaz na blog Cirrat. Jsem si tak nějak připoměla Vánoce po ovečkovsku. Ani se mi nechce tomu věřit, že to opravdu dokážou :-)

Poznámka:
Na tohle jsem úplně náhodou narazila na netu. Aspoň víte proč videjko vzniklo.

Extrémní pastevectví dobývá svět internetu
zdroj: Samsung
Dnes 11:38 - Cardiff
Již několik miliónů internetových uživatelů vidělo 200 sekund dlouhý klip, ve kterém jsou zvířata manévrována tak, že tvoří například obří ovci, obraz Mony Lisy či pomocí světel na zádech i speciální ohňostroje. Vrcholem je však zřejmě situace, kdy s nimi pastevci hrají i pomocí svých psů klasickou hru Pong.
Firma Samsung, která za celým videem stojí, si pro tento účel najala velšského národního šampióna v pastevectví Gerryho Lewise a s ním i celý tým profesionálních pastevců, kteří mu pomáhali ovce manipulovat do předpřipravených pozic a tvarů. Tvůrci přiznávají, že přestože je video reálné, tak byly během jeho tvorby použity nějaké menší triky a na závěr provedeny drobné retuše.

Je to tak hloupý nápad, až je skvělý

"Filmovali jsme to minulý měsíc. Nenapadlo by mě, že hlavní problém nebude manévrování ovcí, ale sehnání jejich dostatečného počtu. Mnoho ovcí nemohlo být využito už proto, že čekají mladé a bylo by to pro ně příliš stresující," uvedl Matt Smith, spoluzakladatel reklamní agentury, která za klipem stojí.
Filmaři použili během natáčení velké množství ovcí, aby se mohly prostřídat. Dvoudenní natáčení by totiž asi nezvládly. "Nemohli jsme je nechat lítat všude okolo celý den. Jejich LED oblečky byly myslím úchvatné. Je to tak hloupý nápad, až je skvělý," dodal s úsměvem Smith.

Příprava na Velikonoce

30. března 2009 v 11:28 | Lipetka |  Výletník
O víkendu jsme byli v restauraci Cyklobar v Dobré. Každý rok tam probíhá ukázka zdobení vajíček, perníčků, prodej různých drobností a každý se může něčím nechat inspirovat. Musím přiznat, že už jsem tam zažila lepší Velikonoce, ale i tak tam měli spoustu hezkých věcí. Zbytek fotek najdete zase v galerii . Zároveň tam v průběhu celého dubna bude probíhat výstava pod názvem "MALUJEME S LÁSKOU" Krásné obrázky.

Zvonice

29. března 2009 v 22:58 | Lipetka |  Výletník
Několik let jsem jezdila občas kolem zvonice. Byla na kopci u obce Kozlovice, co by kamenem dohodil na hrad Hukvaldy. V pátek jsem zase jela do Kozlovic, vzala jsem foťák a po tom co jsem vyřídila co jsem potřebovala, vyrazila na kopec ke zvonici. Nemohla jsem najít žádnou přístupovou cestu, tak jsem se vydala po trávě po hřebenu z kopce z nejbližsíšho místa kde bylo možné zaparkovat. Když jsem dorazila na místo určení, zjistila jsem, že ke zvoniččce vede cestička, vpodstatě křížová cesta, schovaná přesně na druhé straně v lese. I tak to ale byla nádherná procházka. Do galerie jsem dala fotky zvoničky a blízkého okolí.


Nic se neděje

26. března 2009 v 23:43 | Lipetka |  domácí zvěř
Vzhledem k tomu, že se celkem nic neděje, jen mám spoustu starostí, nemám zde až tak co psát.
Aspoň jsem vyfotila ty moje malá prasátka, jak to vypadá po jejich řádění, jdu se vrhnout na velký úklid, jim to vyloženě vyhovuje, ale mě ten binec prudí.

Pro radost

22. března 2009 v 22:18 | Lipetka |  tvoření :-)
Dneska jsem si domů donesla jaro. Chtěla jsem si udělat radost a tak jsem si zasadila na balkón první kytičky. Vzhledem k tomu, že jsem už druhý rok v testování co mi v létě přežije, tak je to určitě zatím jen provizorium (zvlášť petrklíček)

Výroba dřevěných růžiček

22. března 2009 v 21:29 | Lipetka |  tvoření :-)
Tak jsem si včera dělala dřevěné růžičky. Je to jednoduchá a docela efektní ozdoba například na věnce, jiné sušiny, nebo se to může třeba nalepit na klacíky a dát jen do vázy, co koho napadne. Fantazii se meze nekladou a užití je opravdu obrovské.
Stačí k tomu jen strouhátko a čerstvě uříznutý klacík (opravdu nevím co to je, ale můj byl červený a vím, že bývá i žlutý a je to okrasný keř. Když se mi bude chtít, někde to ještě najdu :-) ) Červená barva klacíku dodala růžičkám šmrnc. Ještě lepší by bylo sehnat nějaké větší strouhátko. Nemáte někdo nějaký tip?


Co s hlínou při čištění terária?

22. března 2009 v 8:13 | Lipetka |  domácí zvěř
Pokud chováte jako já, nějaká zvířátka, určitě vám při čištění zbývá spousta starého substrátu. Je moc velká škoda ho jen tak vyhazovat. Svým miláčkům určitě nedáváte špatné věci a tahle hlína je jejich zbytkama přímo nasáklá. Určitě se bude líbit i vašim balkónovým kytičkám. Stačí jen namíchat s normální hlínou a máte zaručený rostoucí úspěch. Pokud se vám náhodou stane, že v substrátu spozorujete malé mušky nebo něco podobného, klidně jí dám v sáčku nebo něčem podobném do mikrovlnky.Terra burza

21. března 2009 v 21:51 | Lipetka |  domácí zvěř
Dneska jsme byli s chlopkem v Ostravě na Terra burze. Krom toho, že tam byla hlava na hlavě a většinou nebylo vidět ani prodejcům na stoly, byl to zážitek. Co se mě týče, měli tam i nějaké šnečky a těžko jsem odolávala mladým chameleonkům. Ještě větší lákadla utvrzoval fakt, že tam koupím i terária za pár korun a vše ostatní ke zvířátkům. Ale co bylo nejhorší... U dveří stál chlapec s mladou fretkou. Od malička si přeji fretku a vždy jsem si jí z nějakého důvodu nepořídila. No a ten kluk si tam prostě jen tak stál. 3X jsem se k němu vracela, mazlila se s ní, bilancovala pro a proti, několikrát byla rozhodnutá , že ano, pak jsem se šla ještě provětrat a zase ne a tak pořád dokola. Nakonec to dopadlo tak, že fretka zůstala na burze. A i když nebyla moje, je mi po ní smutno :-)
Pokud by vás zajímaly i další fotografie, kliknte zde:Termíny letošních Aqua-Terra burz v Ostravě, DK města Ostravy, ul.28.října124
23.5., 26.9, 21.11 a 19.12.2009


Šnečkovo zázračné uzdravení

16. března 2009 v 21:52 | Lipetka |  domácí zvěř
Tak se nám Muminek zázračně uzdravuje. Za 3 dny byl schopný opravit si ulitu alespoň tak, aby tam neměl díru. Ale je to úžasné jak rychle si to umí opravit. Baští namíchanou moučku a sto šest, tak má z čeho stavět.

PředPo